четвер21 листопада 2024
zss.in.ua

Польща прагне розширити використання однієї з баз НАТО через загрозу ворожих ракет.

Міністерство національної оборони Польщі веде переговори з керівництвом НАТО щодо розширення функціонування бази в польському Редзиково, яка спеціалізується на протиракетній обороні.
Польша планирует увеличить использование одной из баз НАТО в связи с угрозой ракетных атак со стороны противника.

Міністерство національної оборони Польщі веде переговори з керівництвом НАТО щодо розширення сфери застосування бази в польському Редзиково. Вона займається протиракетною обороною.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на РАР.

"Сучасні загрози та події за східним кордоном спонукають нас до подальшого розширення сфери експлуатації цієї бази", - заявив голова Міноборони Польщі Владислав Косиняк-Каміш.

За його словами, ведуться переговори в рамках НАТО з союзниками та партнерами Польщі. Він також зазначив, що можливості, які надає база в Редзиково, унікальні в масштабах можливостей всього НАТО.

Слід також зазначити, що база, про яку йдеться, була офіційно відкрита лише 13 листопада цього року. Вона призначена для виявлення, відстеження та перехоплення балістичних ракет.

Однак у США заявляли, що, незважаючи на те, що база розташована поблизу російських кордонів, вона не здатна знищити військово-стратегічний потенціал Росії. Зазначалося, що база буде служити обороні Західної Європи, зокрема, від іранських ракет.

База Редзиково знаходиться за 165 км від кордону з Росією, там розташовані три системи вертикального пуску MK 41 VLS, кожна з яких оснащена вісьмома контейнерами з ракетами SM-3 IIA (всього 24 ракети), радар SPY-1D (V) та система управління вогнем (FCS). Це другий такий об'єкт в Європі, з 2016 року в районі населеного пункту Девесела в Румунії діє перша американська база наземного базування ПРО Aegis.

Знищення російських ракет

Україна неодноразово зверталася до Польщі та Румунії з проханням допомогти збивати російські ракети та дрони над її територією, що прямують у напрямку цих країн. Однак для цього потрібно отримати дозвіл від НАТО, зокрема США, які поки що утримуються від прийняття рішення.

30 жовтня члени Конгресу США закликали президента Джо Байдена дозволити Польщі знищувати ворожі цілі над територією України. Раніше цього року повідомлялося, що Київ і Варшава обговорюють механізм, що дозволяє польській ППО збивати російські ракети над Україною.