середа22 січня 2025
zss.in.ua

Чому Patriot і SAMP-T не зможуть збити "Орешник": пояснення від Defense Express.

ЗРК Patriot та SAMP-T продемонстрували свої можливості в Україні, успішно знищуючи різні цілі. Однак російська ракета середньої та міжконтинентальної дальності "Орешник" може виявитися недосяжною для них.
Почему Patriot и SAMP-T не способны перехватить "Орешник": анализ от Defense Express.

ЗРК Patriot та SAMP-T продемонстрували відмінні результати в Україні у перехопленні різних цілей. Проте російська ракета середньої та міжконтинентальної дальності "Орешник" може стати для них недосяжною.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Defense Express.

Як зазначає видання, кожен комплекс ППО має своє призначення. Однак Patriot PAC-3 та SAMP-T не здатні перехопити "Орешник", оскільки були розроблені для протидії баллистичним ракетам оперативно-тактичного рівня з дальністю польоту до 1000 кілометрів.

В Defense Express нагадали, що маршевий відрізок баллистичних ракет середньої та більшої дальності проходить на висотах понад 100 км. При цьому швидкість входження в атмосферу становить близько 3-4 км/с для баллистичних ракет середньої дальності та 5-7 км/с для міжконтинентальних.

Саме тому Patriot PAC-3 та SAMP-T теоретично зможуть працювати по бойовим частинам таких цілей, які вже знаходяться в атмосфері. Але реальна ефективність все ж залишається під питанням.

На сьогодні основною проблемою для цих ЗРК є те, що "Орешник" має роздільну головну частину з блоками індивідуального наведення. Ця зброя РФ несе від шести бойових частин та дезінформаційні цілі. А ось кількість цілей, які можуть одночасно вражати Patriot та SAMP-T, обмежена. Саме тому вони не зможуть одночасно перехопити всі бойові частини "Орешника".

В Defense Express вважають, що навіть комплекс THAAD не впорається з такою задачею. Незважаючи на те, що він призначений для перехоплення баллистичних ракет середньої дальності, він все ж має обмеження за кількістю цілей, які може одночасно атакувати.

Саме тому найефективнішим методом перехоплення такої ракети є її знищення до початку процесу розведення, і необхідно вразити лише один об'єкт. Таку можливість має американська зенітна керована ракета SM-3, яка використовується з кораблів з системою Aegis або в стаціонарній наземній версії Aegis Ashore.

Російська ракета "Орешник"

Нагадаємо, що 21 листопада росіяни вперше за повномасштабну війну запустили ракету "Орешник" по місту Дніпро. Тоді російський диктатор Володимир Путін заявив, що таким чином Росія провела випробування цього типу озброєння.

Раніше британська розвідка проаналізувала ракету "Орешник". Детальніше - у матеріалі РБК-Україна.