неділя23 лютого 2025
zss.in.ua

Епідсезон у розпалі. В Україні проведуть аудит ліжок у лікарнях через грип та COVID-19.

В Україні зростання захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 може тривати протягом наступних 3-4 тижнів. У лікарнях проведуть додатковий аудит ліжок.
Эпидемический сезон в полном разгаре. В Украине начнется проверка коек в больницах в связи с гриппом и COVID-19.

В Україні спостерігається зростання захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19, яке може тривати протягом наступних 3-4 тижнів. У лікарнях проведуть додатковий аудит ліжок.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пост міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка в Facebook.

Він підкреслив, що за минулий тиждень захворіло понад 206 тисяч осіб, серед яких 60% - діти. У лікарнях перебувають 5,4 тисячі пацієнтів з ускладненнями.

У 16 областях перевищено епідемічний поріг. Найскладніша ситуація - в Хмельницькій області. Значне перевищення фіксується у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях.

"Зараз ситуація контрольована, але ми повинні бути готові до будь-яких сценаріїв. Я доручив керівникам обласних департаментів охорони здоров'я та центрів контролю і профілактики хвороб перевірити забезпеченість лікарень необхідними ліками, провести додатковий аудит ліжок для госпіталізації у стаціонарах та реанімаціях, продовжити щоденний епідмоніторинг", - повідомив міністр.

Симптоми грипу та COVID-19

Грип починається з різкого підвищення температури. Респіраторні симптоми, такі як кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі, з'являються з часом. COVID-19, навпаки, починається з респіраторних симптомів.

Для профілактики грипу та COVID-19 рекомендується вакцинуватися. Проводити щеплення проти грипу можна не лише на початку, але й протягом усього епідсезону. Всі області забезпечені вакциною проти COVID-19.

Нагадаємо, що в 16 областях України через високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ вводять протиепідемічні заходи. У зв'язку з цим навчальні заклади змушені тимчасово переходити на дистанційну форму навчання або вводити карантинні заходи. У Закарпатській області більше третини шкіл перевели на дистанційний формат навчання. На території Хмельницької області та Рівного всі навчальні заклади, за винятком установ дошкільної освіти, працюють онлайн.