У неділю, 23 лютого, в Німеччині проходять позачергові парламентські вибори. Високий результат може отримати блок ХДС/ХСС, а його лідер Фрідріх Мерц претендує на посаду наступного канцлера. Найближчим конкурентом є ультраправий "Альтернатива для Німеччини" (21%). Соціал-демократична партія Німеччини Олафа Шольца може отримати 16%.
"Телеграф" стежить за виборами в Німеччині.
09:00 У Німеччині відкриваються виборчі дільниці. Голосування триватиме до 18:00 за місцевим часом.
Вибори проходять після розпаду в листопаді минулого року коаліції Шольца, яка складалася з лівоцентристських Соціал-демократів (СДПГ), Зелених та Вільних демократів через суперечки щодо бюджетних витрат.
27 грудня президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розпустив парламент у відповідь на запит канцлера ФРН Олафа Шольца. У зв'язку з цим проводяться позачергові вибори, щоб зібрати команду в повному складі.
Всього до виборів допущено 41 партію. Автоматично без необхідності збору підписів до виборів допускаються партії, які постійно представлені в Бундестазі не менше ніж п'ятьма членами з моменту попередніх виборів (на цих виборах СДПГ, ХДС, Союз 90/Зелені, СвДП, АдГ, ХСС та Ліва партія) або постійно представлені в парламенті будь-якої федеральної землі не менше ніж п'ятьма членами з моменту останніх виборів у цій землі (Союз за Німеччину, Союз Сари Вагенкнехт та "Вільні виборці").
Останні опитування показують, що АдГ має 21%, що вдвічі більше, ніж вона отримала на попередніх федеральних виборах у 2021 році, займаючи друге місце після ХДС-ХСС з 29%, але випереджаючи СДПГ Шольца з 16% та Зелених з 13%.
Фрідріх Мерц веде на вибори блок ХДС/ХСС і претендує на посаду наступного канцлера. У передвиборчих рейтингах його партія має найвищий показник — 30%, згідно з даними ZDF-Politbarometer. Найближчим конкурентом є ультраправий "Альтернатива для Німеччини" (21%). Соціал-демократична партія Німеччини Олафа Шольца може отримати 16%.
"Через притаманну Німеччині важливість вибори також допоможуть визначити, чи зможе Європа – не лише ЄС – впоратися з другим терміном Трампа. Чи зможе ця Європа забезпечити оборону та безпеку, щоб захистити не лише Україну, що само по собі є складним завданням, але й країни Балтії, Польщу та інші колишні радянські сателіти? Чи може вона реформувати свою хитку економічну модель? Це відголоски, яких Британія не може уникнути, навіть якщо захоче", — вважає оглядач Guardian Мартін Кеттл
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що Джей Ді Вэнс відмовився зустрітися зі Шольцом і розлютив Німеччину. Повідомляється, що він не планував зустріч з німецьким канцлером з самого початку, оскільки Вашингтон вважає, що Шольц вже нічого не вартий як політик.