середа15 січня 2025
zss.in.ua

В Україні зафіксовано 13 випадків небезпечного метапневмовірусу: хто під загрозою.

В Україні виявлено 13 випадків зараження метапневмовірусом людини (HMPV), який вражає дихальні шляхи. Експерти пов'язують активізацію вірусу з пандемією COVID-19 та ослабленням імунітету після локдаунів.
В Украине зарегистрировано 13 случаев опасного метапневмовируса. Узнайте, кто попадает в группу риска.

Метапневмовірус людини (HMPV) викликає захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів, особливо серед дітей, літніх людей та осіб з ослабленою імунною системою. Про це повідомила завідувачка кафедри інфекційних захворювань Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська, передає УНН.

Деталі

Цей вірус, виявлений ще в 2001 році, належить до родини Pneumoviridae і є близьким родичем респіраторно-синцитіального вірусу (RSV).

Згідно з даними Центру громадського здоров'я, в Україні з початку сезону зареєстровано 13 підтверджених випадків зараження, хоча реальна кількість може бути вищою. Зараження відбувається крапельним шляхом, а інкубаційний період триває від 3 до 6 днів. Захворювання може бути як легким, так і важким, іноді призводить до розвитку фульмінантної дихальної недостатності, особливо у людей з ослабленим імунітетом.

Експерти вважають, що пандемія COVID-19 вплинула на зміну імунного ландшафту, що сприяло активізації нових вірусів, зокрема метапневмовірусу. Після тривалих локдаунів і обмежень наша толерантність до широкого спектру інфекцій зменшилася, що призвело до спалахів захворювань, таких як RSV та HMPV.

Щоб зменшити ризики зараження, спеціалісти рекомендують регулярно мити руки, уникати близьких контактів з хворими, провітрювати приміщення та дотримуватися загальних правил гігієни. У разі появи симптомів респіраторного захворювання, особливо серед груп ризику, лікарі радять провести тестування на HMPV та інші респіраторні інфекції, такі як грип і COVID-19.

Особливу увагу слід приділити людям, які перебувають у групі ризику, та своєчасно діагностувати захворювання. Зокрема, лікарі рекомендують вимірювати рівень сатурації крові пульсоксиметром, щоб своєчасно виявити ознаки дихальної недостатності.

У Китаї зафіксовано спалах захворювань, пов'язаних з метапневмовірусом: лікарні переповнені дітьми5 січ. 2025, 08:43 • 31194 переглядів