неділя23 лютого 2025
zss.in.ua

Проти Шольца та на підтримку України — хто такий кандидат у канцлери Мерц?

В Німеччині в неділю, 23 лютого, відбудуться позачергові вибори до Бундестагу, парламенту ФРН. За інформацією ЗМІ, чинний канцлер Олаф Шольц втрачає свої шанси на перемогу. Серед інших основних кандидатів на цю посаду — Фрідріх Мерц від блоку консервативних Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС).
Кто такой кандидат в канцлеры Мерц: против Шольца и в поддержку Украины.

Що про нього відомо, як він планує змінити уряд Німеччини та що думає про російсько-українську війну — у матеріалі Новини.LIVE.

Кар'єра Фрідріха Мерца

Фрідріх Мерц відомий у Німеччині як адвокат і політик. Після закінчення університету працював суддею та займався адвокатською діяльністю. Пізніше став депутатом Європейського парламенту, а в 1994 році був обраний до Бундестагу, де займався законодавством у економічній сфері.

У 2000 році він став лідером фракції Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС), але пробув на цій посаді два роки, оскільки фракція зазнала поразки на виборах у 2002 році.

Його на посту голови фракції замінила Ангела Меркель, яка тоді ж усунула його з посади та заблокувала запропоновану ним податкову реформу. Він, у свою чергу, критикував її рішення.

Наразі Мерц — один з кількох основних кандидатів на пост канцлера Німеччини. Серед його конкурентів — чинний канцлер Олаф Шольц, лідер Союзу 90/Зелені Роберт Габек та лідер ультраправої і проросійської політичної сили Альтернатива для Німеччини Аліса Вайдель.

На особистому сайті Мерца є слоган "Знову вивести Німеччину вперед". На головній сторінці ведеться відлік годин до виборів у уряд.

Ставлення Мерца до війни в Україні

Фрідріха Мерца називають головним критиком Шольца та прихильником України. Він одним з перших приїхав в Україну на початку повномасштабної війни. Він прибув до Києва у травні 2022 року та відвідав зруйнований Ірпінь та інші міста області.

Він ще раніше критикував будівництво "Північного потоку-2", вважаючи, що це загострює конфлікт. А після отруєння Навального він закликав зупинити "Північний потік-2".

Будучи кандидатом у канцлери Німеччини, він неодноразово висловлювався щодо війни в Україні. Він вважає, що у Заходу немає мети перемогти Росію, але Україна повинна відновити свій суверенітет і територіальну цілісність. На його думку, баланс сил виглядає жахливо, адже союзники України зробили занадто мало і занадто пізно.

На Мюнхенській конференції з безпеки він висловив думку, що не варто знімати питання членства України в НАТО, хоча чинний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляє, що Україна не може цього зробити. У Мюнхені також відбулася зустріч Зеленського та Мерца.

"Зустріч з Фрідріхом Мерцем і хороша розмова про європейську політику. Подякував за підтримку та готовність разом захищати спільні інтереси. Німеччина серед найбільших наших партнерів, найбільших захисників життя. І ми це дійсно цінуємо, особливо допомогу з ППО: тисячі життів врятовано. Саме так повинні працювати й надалі з усіма партнерами", — написав Зеленський.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц також очікує виборів, сподіваючись на перемогу. Яка його роль у зовнішній політиці та війні Росії проти України — ми писали раніше.