Про це з місця подій повідомляють журналісти Новини.LIVE.
Серед учасників акції — Вікторія, яка тримає в руках плакат з фотографією військового. Дівчина говорить, що її особистий біль пов'язаний із зникненням безвісти брата. Він служив у 14-й бригаді Нацгвардії України "Червона Калина". З 13 жовтня 2023 року вона не має ніяких новин про нього та ще 14 воїнів, які разом з ним пішли на бойове завдання.
"Я виходжу за свого брата, за його бригаду та за всіх тих, хто зник безвісти або знаходиться в полоні. Він зник на Запорізькому напрямку в жовтні 2023 року. З тих пір — жодних новин. Я не знаю, живий він чи ні, але я не можу мовчати. Ці акції — наша можливість нагадати всьому світу, що наші герої досі чекають свободи", — говорить Вікторія.
Дівчина також поділилася своїм баченням важливості таких заходів. І закликала суспільство не забувати про тих, хто щодня бореться за наше майбутнє, ризикуючи найціннішим — життям.
"Такі акції є надзвичайно важливими. Вони нагадують нашому суспільству, що не всі воїни вдома, і родичі багатьох навіть не знають, живі їх близькі чи в полоні. Наші громадяни повинні зрозуміти, що поки вони не стануть голосом полонених і зниклих безвісти, ця історія залишиться лише проблемою сімей. Рівнодушність вбиває, полон вбиває і невідомість вбиває", — додала сестра героя.
Катерина, організаторка акції, також відзначила важливість таких заходів, як мітинги на підтримку військовополонених.
"Мета наших акцій — звернути увагу суспільства на проблему полонених і зниклих безвісти. Війна ще триває, а наші захисники, які захищали Маріуполь, вже третій рік залишаються в полоні. Обміни проходять дуже складно, але кожен репост, кожен вихід на акцію допомагає наблизити їх повернення додому. Ми повинні підтримувати не лише наших героїв, але й фронт, адже саме це дозволяє Україні вести переговори про обміни", — сказала дівчина.
Акція стала нагадуванням, що кожен громадянин може внести свій вклад у боротьбу за свободу полонених. Організатори закликали не залишатися осторонь, адже голос суспільства має силу змінювати долю людей.
Нагадаємо, захисник Зміїного намагався в любові після звільнення з полону. Також ми писали, що 75-річні Володимир і Тамара чекають повернення з полону РФ свого онука Богдана.