середа15 січня 2025
zss.in.ua

Гренландія відреагувала на бажання Трампа приєднати її територію.

Жителі Гренландії не бажають ставати американцями. Проте вони усвідомлюють інтерес Сполучених Штатів до багатих корисними копалинами арктичних територій. Гренландія готова до поглиблення співпраці з Вашингтоном.
Гренландия откликнулась на предложение Трампа о приобретении своей территории.

Про це заявив прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде, передає Associated Press у п'ятницю, 10 січня.

Читайте також:

Гренландія заявила, що не бачить себе в США

Раніше новообраний Президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає можливість зробити Гренландію, напівавтономну територію Данії, частиною Сполучених Штатів. Для цього можуть бути застосовані сила або економічний тиск. На думку Трампа, це питання національної безпеки США.

Після цього прем'єр Муте Егеде визнав, що Гренландія є частиною північноамериканського континенту. Разом з тим він закликав до незалежності Гренландії, вважаючи Данію колоніальною державою.

"Гренландія для гренландського народу. Ми не хочемо бути датчанами, ми не хочемо бути американцями. Ми хочемо бути гренландцями", — сказав він.

Плани Трампа щодо Гренландії викликали занепокоєння в Данії, як і в усій Європі. Як зазначає AP, США — союзники ЄС, тому багато європейців були шоковані припущенням, що Трамп може навіть розглянути можливість застосування сили проти союзника. Наразі США поділяють з Копенгагеном відповідальність за оборону Гренландії. Штати управляють там військово-повітряною базою на основі угоди 1951 року.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що Гренландія може стати незалежною, однак не перетвориться на частину США. Підвищена стурбованість Америки щодо безпеки в Арктиці обґрунтована зростанням активності Росії та Китаю в регіоні.

Дональд Трамп заявив про необхідність укладення угоди щодо приєднання Гренландії до Сполучених Штатів. Це заява пролунала після того, як його син разом з представниками Республіканської партії відвідав острів.