В Україні під час загальної мобілізації військовозобов'язані громадяни можуть отримувати повістки. Виклик ТЦК і СП може бути здійснений з кількох причин.
Відповідно до чинних норм, вручення повістки військовозобов'язаним і резервістам має відбуватися відповідно до статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку" та Постанови Кабінету Міністрів №560. Пише портал NV.
Правильно оформлена повістка вручається особисто під підпис або надсилається поштою. Якщо документ надійшов із порушеннями, його можна оскаржити. У разі неявки за викликом без поважних причин передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.
Що загрожує за ігнорування повістки:
Водночас від відповідальності звільняються громадяни, які мають поважні причини для неявки, серед яких:
Усі ці випадки потрібно підтверджувати документально.
За порушення правил військового обліку особа може отримати статус "в розшуку" у реєстрах "Оберег" або "Резерв+". Це стосується наступних випадків:
Внесення в розшук можливе за двома підставами:
Процес оголошення особи в розшук передбачає кілька етапів:
За українським законодавством представники ТЦК не мають права проводити затримання громадян. Вони можуть перевіряти документи та виписувати повістки, але примусово утримувати особу можуть лише правоохоронні органи.
Адміністративне затримання можливе тільки за наявності трьох умов:
Таким чином, громадянам слід уважно ставитися до вимог законодавства та своєчасно оновлювати облікові дані в ТЦК, щоб уникнути правових наслідків.
Раніше "Телеграф" писав, кого з чоловіків не мобілізують у березні. Оформити відстрочку від призову можна не лише за станом здоров'я.