Держава не повинна позбуватися найдешевшої енергогенерації в країні – Президент під час візиту на Хмельницьку АЕС

У межах робочої поїздки на Хмельниччину Президент України Володимир Зеленський побував на Хмельницькій атомній електростанції. Наразі на АЕС працює два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Перший енергоблок ввели в експлуатацію ще 1987 року, а другий – у 2004-му. 

Глава держави оглянув будівельні конструкції енергоблоків та поспілкувався з колективом АЕС.

Володимиру Зеленському розповіли, що ХАЕС – це найбільший платник податків у регіоні.

Загальний розмір відрахувань до бюджетів усіх рівнів та фондів страхування за вісім місяців 2020 року склав 583,7 млн грн, що на 21,6% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Цьогоріч Хмельницька АЕС виробила 8,1 млрд кВт•год електроенергії.

АЕС є перспективним майданчиком в Україні для будівництва нових атомних енергетичних потужностей.

Зважаючи на те, що у 2030 році виникне потреба у заміщенні генерувальних потужностей, необхідно добудувати ХАЕС-3 і ХАЕС-4. Наразі їхня готовність становить 75% та 15% відповідно. Водночас наразі вже отримано ліцензію на понадпроектну експлуатацію енергоблока №1.

Президенту також розповіли, що на державному рівні потрібно вирішити проблему комплексної програми підвищення рівня безпеки АЕС України.

Крім того, необхідно продовжити термін експлуатації двох енергоблоків, що діють, а також побудувати комплекс переробки промислових радіоактивних відходів на майданчику ХАЕС.

«Хотів завжди приїхати на наші АЕС в Україні, на Хмельниччину, щоб зрозуміти проблемні питання, які є, і шляхи вирішення цих питань, та скоординувати наші зусилля, щоб АЕС розуміли підтримку центральної влади… Також об’єднуючись і з місцевою владою», – розповів Президент.

На Хмельницькій АЕС сьогодні працює понад 5 тис. робітників. Під час спілкування з колективом підприємства Володимир Зеленський зазначив, що держава не повинна позбуватися найдешевшої генерації енергії в країні. Адже ХАЕС – це надбання кількох десятиліть, і цього не можна втрачати.

«Ми маємо займатися введенням третього і четвертого блоків. Можна побудувати десь за чотири-п’ять років. Ми говоримо про те, як це зробити швидше. Я би хотів, щоб ми зрозуміли терміни, щоб це було безпечно», – заявив Володимир Зеленський. 

Також під час розмови Глава держави запевнив: в умовах існування ринку електроенергії «Енергоатом» матиме рівні права з іншими учасниками.

«Це обов’язково повинно бути, ми домовлялися», – наголосив Президент

Президент

президент

президент

президент

президент

президент

президент

президент

президент

президент

президент

президент

президент

Вход

Меню пользователя

 

А умеет ли вы читать Между строк? Сможете ли вы найти то, что на самом деле сокрыто за пространными речами чиновников, за сомнитеьными сделками бизнесменов, за блатной феней депутатов? Нет? Мы вам поможем. Читать между строк — это искусство, которому можно и следует учиться.
Мы — не Владимир Ленин. Мы не станем писать Между строк. Говорим только прямо, говорим только то, что есть на самом деле. Наше читатель отделять зерна от плевел и сам умеет. Но вот контекст для него мы поможем найти. Ведь вся ценность новости не в ней самой. А в том, ка кони повлияет на зватра. И тут как раз умение читать Между строк и поможет.