У мінекономіки кажуть про уповільнення економіки України у 2019 році

Згідно з новим консенсус-прогнозом міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) України в поточному році уповільниться до 2,7 відсотка у порівнянні із 3,3 відсотка минулого року. Прогноз було опубліковано відомством у вівторок, 28 травня.

Згідно з новим консенсус-прогнозом міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) України в поточному році уповільниться до 2,7 відсотка у порівнянні із 3,3 відсотка минулого року. Прогноз було опубліковано відомством у вівторок, 28 травня, про це пише видання DW. Об этом сообщает kazuss.in.ua со ссылкой на СМИ.


Щодо розвитку економіки у подальші роки експерти МЕРТ наводять більш оптимістичні дані. Так, у 2020 році зростання ВВП очікується на рівні 3 відсотків, а у 2021 — на рівні 3,5 відсотка.


Однак цей прогноз є гіршим за дані, які були оприлюдені станом на грудень 2018 року. Тоді експерти МЕРТ очікували збільшення ВВП країни на 2,9 відсотка у поточному році, 3,1 відсотка у 2020 році і 3,9 відсотка у 2021 році.


Водночас, в міністерстві очікують, що у поточному році рівень інфляції станом на грудень становитиме 7,6 відсотка у порівнянні із 9,8 відсотка у попередньому році, а курс гривні до кінця року послабиться до 29 гривень за один американський долар. Також експерти очікують зростання тарифів на гарячу воду та опалення на 20 відсотків у 2019 році і на 15 відсотків у 2020 році, а зростання цін на електроенергію становитиме 15 відсотків і 18,9 відсотка відповідно.


8 травня Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зростання ВВП України на 2019 рік, пояснивши це політичною невизначеністю після президентських та парламентських виборів. Згідно з даними банку, прогноз зростання ВВП на поточний рік складе 2,5 відсотка і буде таким чином на піввідсотка меншим за попередній прогноз ЄБРР. Натомість у 2020 році в Україні очікується економічне зростання на рівні трьох відсотків.


Державний бюджет України розрахований згідно прогнозу зростання ВВП на 3 відсотки та інфляції у 7,4 відсотка.


Нагадаємо, що 28 травня, напередодні зустрічі нового президента України Володимира Зеленського з місією Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Києві олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю виданню Financial Times порадив главі держави оголосити дефолт за боргами МВФ. Із цією порадою Коломойський виступав вже неодноразово.


За день до цього прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що оголошення дефолту в Україні призведе до серйозних наслідків, від яких постраждають передусім "звичайні українці, які опиняться на межі виживання".

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/u_minekonomiky_kazhut_pro_upovilnennya_ekonomiky_ukrainy_u_2019_rotsi_317099.html”

Вход

Меню пользователя

 

А умеет ли вы читать Между строк? Сможете ли вы найти то, что на самом деле сокрыто за пространными речами чиновников, за сомнитеьными сделками бизнесменов, за блатной феней депутатов? Нет? Мы вам поможем. Читать между строк — это искусство, которому можно и следует учиться.
Мы — не Владимир Ленин. Мы не станем писать Между строк. Говорим только прямо, говорим только то, что есть на самом деле. Наше читатель отделять зерна от плевел и сам умеет. Но вот контекст для него мы поможем найти. Ведь вся ценность новости не в ней самой. А в том, ка кони повлияет на зватра. И тут как раз умение читать Между строк и поможет.